O nás

Tetras překlady je mezinárodní společnost s 20letou zkušeností v oblasti technických překladů. Přebíráme pro vás odborné technické tlumočnické služby, veškeré překlady, lokalizace, DTP služby, jakož i služby v oblasti technické dokumentace. Řídíme se zcela dle vašich požadavků a individuálních přání. Na naši přesnou, svědomitou a kvalitní práci se můžete vždy spolehnout.

Když překlad - pak s Tetrasem

  • Jako mezinárodní společnost se sídlem v Mnichově a dalšími pobočkami v USA, na Slovensku, v České republice a Polsku nacházíme zákazníky na všech kontinentech světa. Jsme hrdí na to, že od roku 2012 patříme celosvětově mezi top 100 nejlepších prodejců překladatelských služeb.
  • Spolupracujeme s překladateli, korektory, odborníky, specialisty a vědci z více než 40 zemí, přičemž se vždy jedná o rodilé mluvčí požadovaného cílového jazyka.
  • Našich 19 interních překladatelů a externí spolupracovníci překládají ve zhruba 436 jazykových kombinacích pro více než 3000 zákazníků.
  • Překládáme nejen technické příručky, ale zajišťujeme i bezvadný překlad webových stránek a internetových obchodů, marketingových materiálů, brožur, vývozních a dalších dokumentů.
  • Způsob, jakým pracujeme podle norem ISO 9001: 2008 a 17100:2015, je zárukou kvality a vaší spokojenosti. Vaše překlady provádějí kvalifikovaní překladatelé, revidují je korektoři se stejnou kvalifikací a kontrolují odborně vyškolení projektoví manažeři.

                    

  • Projektoví manažeři společnosti Tetras jsou aktivně zapojeni do testovacích procesů - to zahrnuje sledování náležitého uplatňování pracovních postupů a jejich soulad s dokumentovaným informacemi.
  • Pravidelná školení - naši projektoví manažeři jsou velmi dobře obeznámeni s inovacemi v technických programech, které potřebují k přípravě souborů, kontrole kvality (QA) a správě terminologie a které dovedou účinně používat při realizaci vašich potřeb.

Organizace a svazy

GALA

Globalization & Localization Association (GALA) - cílem této organizace je být hlásnou troubou překladatelství a zdrojem pro jazykové firmy. Publikace GALA, online školení, semináře a jiné síťové a rozvojové programy pomáhají jazykovým odborníkům zlepšovat individuální a organizační výkonnost, aby vyhovovala potřebám vícejazyčných trhů. TETRAS je členem GALA od roku 2015.

TEKOM

TEKOM je registrovaná společnost pro technickou komunikaci, do níž jsme vstoupili v roce 2006 a která si dala za cíl vybudovat pozici technického redaktora. Chce při vypracovávání veškerých technických dokumentací, jako jsou popisy technických přístrojů, systémů a zařízení, zajistit jejich dobrou srozumitelnost pro čtenáře. Tento technický a profesní svaz nabízí poradenství a spolupráci i v oblasti technické komunikace.

EUATC

Jsme členem European Union of Associations of Translation Companies - mateřskou společností národních sdružení pro překladatelské agentury v celé Evropě. Její snahou je podporovat nejvyšší standardy kvality a správných obchodních praktik. Pracuje na zlepšení odborného vzdělávání překladatelů po celé Evropě.

ATCSK

Naše slovenská pobočka TETRAS s.r.o. se připojila k Asociaci překladatelských společností na Slovensku založené v roce 2006 (ATCSK, Association of Translation Companies of Slovakia). Ta sdružuje poskytovatele překladatelských a tlumočnických služeb a organizuje mimo jiné i výměnné stáže pro mladé překladatele a tlumočníky.

  

Nástroje CAT a QC - nástroje + nástroje pro správu terminologie

Nástroj CAT je speciální počítačový software, který usnadňuje nejen proces překladu pro překladatele, nýbrž může i zvýšit kvalitu překladu u opakovaných pasáží. To zkracuje čas na dokončení překladu a snižuje do určité míry náklady na překlad. Nástroje CAT používají různé databázové, internetové a cloudové technologie, které mohou archivovat texty ve výchozím jazyce stejně jako požadovaný překlad v cílovém jazyce.

Např.: SDL Studio 2015/2017 / MemoQ 2015 / Across 6.3 / Transit NXT / Passolo 2015

Nástroje kontroly kvality

U QC (Quality Check) se jedná o speciální počítačový software, který urychluje kontrolu překladového procesu pro překladatele, korektora, projektového manažera i pro vás jako zákazníka. Možnosti přizpůsobení a nastavení jsou nastaveny velmi flexibilně, takže můžeme celý proces QC přizpůsobit zcela vaší potřebě.

Např.: Verifika 3.1 / Externí zásuvné moduly / XBench

Terminologické nástroje

Naši zákazníci používají terminologii z nejrůznějších oborů. Ke zpracování příslušného odborného jazyka používáme speciální software. Každé terminologii věnujeme potřebnou pozornost a pravidelně ji aktualizujeme a korigujeme. V terminologické databázi jsou k příslušným pojmům uloženy definice, vysvětlení a obrázky.

Např.: SDL MultiTerm 2015/2017