Organizace a svazy

GALA

Globalization & Localization Association (GALA) - cílem této organizace je být hlásnou troubou překladatelství a zdrojem pro jazykové firmy. Publikace GALA, online školení, semináře a jiné síťové a rozvojové programy pomáhají jazykovým odborníkům zlepšovat individuální a organizační výkonnost, aby vyhovovala potřebám vícejazyčných trhů. TETRAS je členem GALA od roku 2015.

TEKOM

TEKOM je registrovaná společnost pro technickou komunikaci, do níž jsme vstoupili v roce 2006 a která si dala za cíl vybudovat pozici technického redaktora. Chce při vypracovávání veškerých technických dokumentací, jako jsou popisy technických přístrojů, systémů a zařízení, zajistit jejich dobrou srozumitelnost pro čtenáře. Tento technický a profesní svaz nabízí poradenství a spolupráci i v oblasti technické komunikace.

EUATC

Jsme členem European Union of Associations of Translation Companies - mateřskou společností národních sdružení pro překladatelské agentury v celé Evropě. Její snahou je podporovat nejvyšší standardy kvality a správných obchodních praktik. Pracuje na zlepšení odborného vzdělávání překladatelů po celé Evropě.

ATCSK

Naše slovenská pobočka TETRAS s.r.o. se připojila k Asociaci překladatelských společností na Slovensku založené v roce 2006 (ATCSK, Association of Translation Companies of Slovakia). Ta sdružuje poskytovatele překladatelských a tlumočnických služeb a organizuje mimo jiné i výměnné stáže pro mladé překladatele a tlumočníky.